Заев за BBC: Над 75% од граѓаните ќе излезат на референдум и ќе гласаат

Ова е историски момент за Македонија и ние мора да решиме каква иднина сакаме, вели премиерот Заев во интервју за ББС. Според Заев над 70% од граѓаните ќе го поддржат договорот на референдум. На прашањето дали е сигурен во тоа Заев одговори потврдно.
„ Многу сум сигурен. Анкетите покжуваат дека 75% поддржуваат членство во НАТО и дека над 75% од граѓаните ќе гласаат на референдумот“

 

 

 

11.07.2018 - 13:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега