Заев: Вложуваме во граѓаните, ги покачуваме минималната плата, пензиите, платите и социјалната грижа

Вложуваме во луѓето! Фокусот на општеството повторно е ставен кон граѓаните, напиша вечерва премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

„Политиките на Владата и во наредниот период ќе се осврнат на нашиот најсилен капитал - човечкиот.

Ги покачуваме минималната плата, пензиите, платите и социјалната грижа, целиме кон остварување на услови за подобар живот за сите граѓани, овде во Северна Македонија“, напиша Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 21:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега