Заев ветува покачување на плати и пензии два пати годишно, познато за колку

„Од 1 јануари ќе го воведеме и вториот критериум – како растат платите, така да растат и пензиите. Секој 1 јануари и секој 1 јули ќе има покачување меѓу 300 и 700 денари, два пати годишно“-истакна првиот човек на СДСМ, претседателот Зоран Заев на Фејзбук.

„Денес пензиите се стабилни и пензискиот фонд е стабилен за да гарантира пензии на сегашните и идните пензионери“-дополни Заев.

 

28.10.2021 - 09:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега