Заев: Трудот на земјоделците се вреднува со оваа Влада

Во јули оваа година откупната цена на краставицата бележи пораст и изнесува 34 денари за килограм, што е за 240% повеќе споредено со истиот период 2013 година. Ова го напиша на Фејсбук премиерот Зоран Заев.

Трудот на земјоделците се вреднува! За оваа Влада земјоделското производство е приоритет, напиша тој.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега