Заев со подарок за Столтенберг: „Уживај во вкусот на ова одлично македонско вино“

Зоран Заев со владина делегација во Лондон денеска каде почнува дводневен самит на НАТО со цел да се покаже единството и силата на Алијансата, која ја слави својата 70-годишнина од основањето.

 Премиерот Заев се сретна со Столтенберг и му подари македонско вино, па на фејсбук објави неколку фотографии и напиша:

Генералниот секретар на NATO, Jens Stoltenberg е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. "You will join NATO" рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон.

На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино напиша Заев на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2019 - 22:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега