Заев: Со неповратна финансиска поддршка од 20.000 евра, ги мотивираме младите земјоделци

Со новата мерка за неповратна финансиска поддршка од 20.000 евра, ги мотивираме младите земјоделци да се занимаваат со земјоделство, да останат во својот роден крај, напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук

„Со вложувањето во младите земјоделци, вложуваме во развојот на земјоделството“, напиша Заев.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2019 - 19:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега