Заев: Со нас нема ново-иселени туку ново-вработени граѓани

 

Нови 49.552 вработувања во Северна Македонија за две години! Ова го напиша денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

- Според Државниот завод за статистика, во првиот квартал на 2019 година евидентирани се 789.414 вработени лица, додека во првиот квартал на 2017 година вкупно вработени биле 739.892 лица. Тоа не се ново-иселени лица, туку ново-вработени граѓани, тука, во нашата земја, напиша Заев.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.08.2019 - 13:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега