Заев со честитка за фудбалерите: Продожете храбро и против Полска во недела

Премиерот Зоран Заев им ја честиташе победата против Словенија на македонските фудбалери. Преку својот фејсбук профил тој им посака одличната игра да ја повторат и против Полска за три дена отсега.

„Одличен натпревар момци, на чекор поблиску до пласман на Европското првенство. Продожете храбро и против Полска во недела“, напиша премиерот Зоран Заев.

Синоќа на Националната арена „Тоше Проески“ пред речиси 20.000 гледачи, македонската фудбалска репрезентација целосно го надигра својот соперник и заслужено ги освои трите бода, со што ги задржа шансите за освојување на едно од првите две места, кои носат директен пласман на следното европско првенство. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.10.2019 - 12:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега