Заев: Сите се ежат од помислата да се врати режимот на Груевски

Сите вие што останавте дома знам дека се ежите од помислата на тоа да се врати режимот на Груевски. Испраќам порака до вас, должност наша е родољубска и татковинска да ја обезбедиме државата и да ни оди напред, истакна премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев на вечерашната трибина во центарот на Прилеп.

Тој порача изборите да бидат успешни и демократски.

– Конечно да бидеме одговорни граѓани и да донесеме одлука. На 5 мај е одлична можност да се избере иднината за да продолжи да оди државата напред, додаде Заев. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.04.2019 - 23:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега