Заев се заблагодари на Борис Трајковски, Киро Глигоров и Ципрас

Зоран Заев денеска се обрати пред Владата каде се дига знамето на НАТО.

Се заблагодари на Борис Трајковски кој почина како што вели Заев за време на мисијата даја направи Македонија безбедна.

- Не смееме да ги заборавиме, завршија најзначајна работа во тешки и конфликтни времиња, вели Заев.

Додава дека ги отвориле ширум вратите на соработна.

Заев се потсети и на сите миротворци кои загинале за НАТО мисиите и за Македонија, а се заблагодари и на Киро Глигоров.

Заев се заблагодари и на Собранието, Владата и пратениците од грчкиот Парламент, а посебно се заблагодари на Ципрас.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега