Заев се огласи на Твитер: Немаме друга алтернатива

Премиерот Зоран Заев се огласи на Твитер:

„Граѓаните бараат стабилност, безбедност и економски просперитет. Единствениот пат до овие цели е преку членство во НАТО и ЕУ. Друга алтернатива нема и не може да има“, напиша Заев.

 

 

 

12.10.2018 - 11:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега