Заев: Се борев и се борам за Македонците и за Албанците

Се борев и се борам за Македонците и за Албанците и за сите граѓани во ова наше заедничко општество, порача премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на Клан ТВ.

– Граѓаните не бираат за да носиме одлуки, а тие се носат дома, низ комуникација со своите граѓани, во интерес на граѓаните.

Бевме заробена држава сега сме блескав пример. Пред две години бевме на праг на граѓанска војна, денес сме горди што одиме напред со демократскиот свет.
Нашата земја е потврда за атрактивноста на Европската Унија, дециден е премиерот Зоран Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 21:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега