Заев: СДСМ и Коалицијата победуваат во прв круг или имаат сериозно водство во вториот круг пред ВМРО-ДПМНЕ во повеќе од 30 општини

„СДСМ и Коалицијата победуваат во прв круг или имаат сериозно водство во вториот круг пред ВМРО-ДПМНЕ во повеќе од 30 општини“-ова го истакна првиот човек на СДСМ на прес-конференцијата вечертва. 

Тој додаде дека „Најдоброто победува и води пред ВМРО-ДПМНЕ во повеќе од 30 општини и секако во градот Скопје“. 

 

18.10.2021 - 01:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега