Заев: Само Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар, веројатно не го препознал

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју во емисијата „360 степени“ на Алсат-М телевизија ја искоментира изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека Албанци му приоѓале во Гостивар и го гушкале.

-Мицкоски веројатно не го препознал Таравари, може тоа Таравари го гушкал. Дај Боже да дочека Албанците да го гушкаат, но за тоа треба да го промени својот наратив прифатен од неговиот претходник. Веројатно не го препознал, или Таравари бил, или некој од неговиот тим, рече Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 23:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега