Заев: Решаваме а не профитираме на штета на граѓаните

Зоран Заев се обрати до јавноста по изгласувањето уставни измени.

- Грција не прифати како земја со идентитет и гордост, овие денови со пријателот Грција ќе ги отфрлиме изолацијата и недоразбирањето. Убеден сум дека и грчките пратеници ќе ја препознаат големата улога во историскиот момент, вели Заев.

Вели со решавањето на спорот нема отворено прашање со ниту еден сосед.

- Решаваме, а не профитираме на сметка на граѓаните, вели Заев ддоавајќи дека ги здружуваат силите кон европскиот поход и дека треба работа дома.

Бара од министрите и градоначалниците да работат засилено.

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.01.2019 - 12:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега