Заев: Повеќе пари за најсиромашните

Кога ја креиравме социјална реформа, тргнавме од определбата да создаваме праведно општество, кое вистински се грижи за намалувањето на социјалната нееднаквост во нашата земја. Ова го напиша Заев на Фејсбук.

Реформата опфаќа повеќе од 120.000 граѓани и целосно го менува начинот на којшто се грижиме за ранливите групи граѓани и значително ја зголемува финансиската помош која ја добиваат најсиромашните. Новиот систем овозможува поддршка, обуки и советувања, за да може секој човек исто така да почне да работи, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 17:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега