Заев: Пораката е примена, следат јасни чекори за поправање на состојбите

Пораката е примена. Следат јасни чекори за поправање на состојбите. Тоа е наша обврска, пред која одговорно застануваме. Но, на 5 мај е потребна граѓанска мобилизација, која ќе спречи ВМРО-ДПМНЕ повторно да ја заробат и блокираат државата. На 5 мај треба да се излезе и да се потврди патот по кој тргнавме сите заедно!, напиша премиерот Зоран Заев вечерва на Фејсбук, по завршувањето на заедничката трибина со кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски и потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 23:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега