Заев по средбите: Наскоро стануваме сојузници со овие пријателски земји

Во рамки на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, имав средби и разговарав со премиерот на Канада, Џастин Трудо, премиерот на Шпанија, Педро Санчез и канцеларката на Германија, Ангела Меркел. Ова денеска го напиша премиерот Заев на Фејсбук.

- Наскоро стануваме сојузници со овие пријателски земји, а тие изразуваат целосна поддршка и признание за историските исчекори кои ги направи нашата земја и уверување дека нивната поддршка за македонските граѓани ќе продолжи и ќе се зајакне во иднина, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.12.2019 - 15:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега