Заев: По 3.000 денари за младите во производствена дејност или земјоделство

Дополнителни 3.000 денари месечно ќе им следуваат на младите до 23 години кои работат во производствена дејност или земјоделство! Вчера Собранието го изгласа Законот за младински додаток. Ова денеска го напиша Заев на Фејсбук.

- Преку оваа мерка ги поддржуваме младите кои сакаат да работат во производство и земјоделство и го поттикнуваме развојот на стручното образование, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 18:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега