Заев: Платите растат со нас

Просечната плата постојано расте! Во ноември 2019 година, таа изнесува 25.787 денари, што е за 5,1% повеќе во споредба со истиот месец претходната година. Ова го напиша Заев на фејсбук.

- Платите растат во сите сектори, тоа е доказ дека сме на прав пат, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2020 - 17:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега