Заев: Партиите да бидат солидарни и да се откажат од државното финансирање

Апелриам до сите да донираат, да најдат начин да помогнат, и да бидат солидарни, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија.

Јас сум претседател на СДСМ и сакам да бидам пример за солидарност рече Заев, и им се заблагодари на сите членови на партијата, што се одзваа и даваат свој придонес во акцијата за донирање на прехранбени артикли.

Моето семејство Заеви  се вклучени во сериозни донации и авансно ги плаќаат своите обврски, сите компании на семејството, освен оние што се директно погодени од кризата,рече претседателот Заев, додавајќи дека неговото семјество донира но не се  фали со тоа.

Партиите исто така, треба да бидат солидарни и да се откажат од државните средства, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.04.2020 - 21:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега