Заев: Ова не е режим

Заев денеска обелодени зошто веднаш по претседателските избори не почнала чистката.

– Ова не е анархија, ниту е режим. Имаме демократска процедура која треба да биде спроведена. Дури и мандатарот предлага до Собранието, а Собранието избира и разрешува. Владата е таа која што менува директори, никој нема апсолутна власт. Демократска држава е, постапките течат, со самите постапки ќе биде одлучено по што веднаш ќе и биде соопштено на јавноста, потенцира Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 19:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега