Заев: Ова е неповторливо време за нашата земја

Ова е неповторливо време за нашата земја, следна членка на НАТО сме, очекуваме позитивна одлука од ЕУ, тоа се можности за уште поголем економски развој и бенефити за граѓаните. Ова го напиша премиерот Заев денеска на Фејсбук.

- Голема благодарност и за почесните конзули за сѐ што прават во подобрувањето на имиџот на Северна Македонија и воедно ги повикувам во претстојниот период посебно да партиципираат во позитивните процеси, во економските придобивки и развојот на државата, вели тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.10.2019 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега