Заев откри кои биле другите кандидати на СДСМ за претседател

Не биле само Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски и Никола Димитров кандидати за претседател од СДСМ, рече премиерот Заев во вечерашното гостување во „Клик Плус“ на „21 ТВ“.

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев крече дека имало повеќе можни кандидати, велејќи дека меѓу нив имало и Албанци.

Тој ги откри имињата ексклузивно во емисијата „ClickPlus”.

Мешу имињата кои ги спомна како кандидати за претседател на Македонија беа: Имер Селмани, Алберт Муслиу и Теута Арифи како жена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.04.2019 - 23:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега