Заев, Османи и Бектеши пристигнаа во Букурешт за да ги поддржат македонските фудбалери

Заев, Османи и Бектеши пристигнаа во Букурешт за да ги поддржат македонските фудбалери

Премиерот Зоран Заев заедно со министрите за надворешни работи и за економија Бујар Османи и Крешник Бектеши пристигна во Букурешт.

-Доаѓаме за да ги поддржиме македонските репрезентативци. Заедно сме посилни, само сплотени можеме да успееме. Напред момци, цела држава навива за вас, напиша Заев на Фејсбук.

13.06.2021 - 15:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега