Заев: Одвојуваме 183 милиони денари за нов Колекторски систем за заштита на Охридското езеро

Со цел да го зачуваме нашиот бисер - Охрид, како град на УНЕСКО и да го заштитиме културното и природното наследство, со ребалансот на Буџетот одвојуваме 183 милиони денари за нов Колекторски систем за заштита на Охридското езеро, напиша премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 22:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега