Заев од Гевгелија: И јас сум ВМРО

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вчерашната граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“ во Гевгелија, обраќајки се пред присутните меѓудругото рече дека и тој е ВМРО, алудирајќи дека македонската државност се темели на идеалите на тајната организација.

„ВМРО, јас сум ВМРО, сега да можат да станат од гроб Леонид Јанков и Сава Михајлов револуционерите гевегелиски и македонски повторно ќе се втурнат во грбот“ рече Заев во еден дел од говорот.

 

  
 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.06.2020 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега