Заев: Немало посредници меѓу мене и Камчев

Премиерот Зоран Заев во интервју за Нова тврди дека немало посредници меѓу бизнисменот Орце Камчев и него, откако беа објавени „бомбите“ периодов на Јутјуб.

Тој демантира дека неговиот брат имал контакт со бизнисмени од поранешната власт.

- „Вице Заев е мој единствен брат, тоа што го работи е бизнис на моето семјство само во Струмица. Води грижа и за моето семејство. Негвото име се злоупотребува, за жал многу често и ми се лути. Тој не е должен да ги сфати сите овие работи, тој не членува во органи и тела на партии“, вели Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.12.2019 - 14:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега