Заев: Не верувам дека функционерите на СДСМ се вмешани во „Рекет“

Премиерот Зоран Заев вели дека не верува дека некој од високите функционери на СДСМ е инволвиран во случајот „Рекет“. Тој вели дека ќе остави тоа да го докаже и истрагата која ја води обвинителката Вилма Русковска од Обвинителството за организиран криминал и корупција.

- „Доколку се докаже дека некој политичар е виновен, тогаш мора да има одговорнсот. Јас не верувам дека некој од високите функционери на СДСМ е инволвиран, но оставам тоа да го докаже истрагата. Секој политичар кој е инволвиран да си одговара, вели Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.08.2019 - 15:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега