Заев: Нашите мисли вечерва се со турскиот народ

Стигаат вознемирувачки вести од Источна Турција како последица на силниот земјотрес кој се случил вечерва.

Ова го напиша Заев на Твитер.

- Изразуваме сочувство до семејствата на жртвите и посакуваме колку што е можно помала штета. Нашите мисли вечерва се со турскиот народ, напиша Заев на твитер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 23:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега