Заев: Најсилните земји во светот се наши сојузници

Со посетата на носачот на авиони „Хари С. Труман“ ја комплетираме сликата за најмоќната воено-безбедносна алијанса на светот и за припадноста на Северна Македонија во најсилниот систем на колективна безбедност што обединува речиси 1 милијарда граѓани од демократскиот свет. Ова го напиша вчера премиерот Заев.

- Најсилните земји во светот се наши сојузници, Северна Македонија е партнер и сојузник со сите нив, напиша Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.12.2019 - 08:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега