Заев на состанок со Вучиќ и Рама: Се поврзуваме уште повеќе за да го олесниме животот на нашите граѓани

Прмеиерот Зоран Заев утрово имаше онлајн состанок со претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Албанија, Еди Рама.

„Утрово имав продуктивен состанок посветен на подготовките за Економскиот форум за регионална соработка, кој заедно со претседателот на Србија, Aleksandar Vučić и премиерот на Албанија, Edi Rama го организираме во Скопје на 29 јули.

Се поврзуваме уште повеќе за да го олесниме и подобриме животот на сите наши граѓани. Ова е нов Балкан, европски“, напиша Заев.

22.07.2021 - 09:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега