Заев на Фејсбук: Инвестираме за почист воздух за сите

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук објави дека инвестираат во почист воздух за сите.

- Инвестираме 121 милиони денари за замена на постоечките нееколошки системи за греење, за набавка на пречистувачи за воздух за градинките, училиштата и здравствените и административните објекти, како и за инсталирање филтри во малите и средни претпријатија кои испуштаат штетни материи во воздухот, напиша тој.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 15:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега