Заев: Многу направивме за две години - Поголеми плати и повеќе работни места

За само 2 и пол години ја стабилизиравме и зајакнавме домашната економија. Затоа што кога економијата расте, граѓаните добиваат! Ова го напиша премиерот заев на Фејсбук.

- Го зголемивме бројот на работните места, ја зголемивме просечната и минималната плата, ја вративме евтината тарифа на струја, го зголемивме производството на струја, што допринесе многу за стабилизирање на цената на струјата. Во овие 2 и пол години, покажавме дека можеме и направивме многу во економијата!, напиша тој.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 09:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега