Заев: Минималната плата ќе изнесува историски највисоки 14.500 денари

Новата минимална плата во нашата земја ќе изнесува 14.500 денари! Ова го напиша премиерот Заев на Фејсбук.

- Во 2017 година минималната плата ја покачивме за 3.500 денари и до денеска таа изнесува 12.507 денари. Со новиот пораст од 2.000 денари, минималната плата ќе изнесува историски највисоки 14.500 денари, напиша тој.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.10.2019 - 15:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега