Заев: Мицкоски претера, ќе се консултирам дали да го тужам

Премиерот Заев денеска по средбата со претседателот на БЕСА Касами кажа дека ќе се консултира со адвокати дали да го тужи Мицкоски за обвинувањата кои ги искажал вчера на прес конференција.

„Ќе кажам забегана работа, затоа што се претера со зборовите кои се употребуваат. Јас сум  бил во притвори, со одземени пасоши, сум објавувал политички бомби, но сум внимавал на зборовите што ги користам. Ќе ги консултирам моите правни советници дали треба да го тужам затоа што иницира за обиди за убиство, зборува  за некаква жестокост, тоа што го зборува, зборува за него, но тоа е најблаго кажано забегано“ кажа Заев.

Вчера, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски по приведувањето на Вељановски, Ристовски и Јанакиевски одржа прес конференција на која Заев го нарeче деспот и му најави „жесток крај“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2019 - 16:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега