Заев ќе се обрати на отворањето на Бизнис форумот помеѓу Македонија и Руската Федерација

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се обрати на отворањето на Бизнис форумот помеѓу Македонија и Руската Федерација, што ќе се одржи во хотел „Хилтон“.

На Бизнис форумот, што ќе трае денеска и утре, ќе се обратат и заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 08:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега