Заев: Ќе расте минималната плата, во 2019 плус плата за секое семејство

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција истакна дека и во 2019. ќе се зголеми минималната плата.

- Ја градиме Македонија, градиме инфраструктура, подобар живот, се покачува повторно минималната плата. Секое семејство ќе има плата плус, истакна Заев.

Додаде дека ќе има историски проекти за економијата и за сите инвеститори да ја препознаат можноста.

- Македонија ќе биде праведна земја со растечка економија, граѓаните да помогнат.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.01.2019 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега