Заев: Ќе ги одучиме младите да спијат по цел ден

Работам колку што можам, за сите проблеми да бидат решени, но не сум волшебник, истакна премиерот Зоран Заев вечерва од МРТ.

 

„Јас ги гледам проблемите. Не сум Дон Кихот или волшебник и проблемите од 28 години, јас за нешто повеќе од две години сите да ги решам. Имаме напредок, но и јас не сум задоволен. Да не сум премиер, подруго ќе реагирам. Што се однесува до младите, ќе ги одучиме да спијат по цел ден, ќе ги оттргнеме од алкохолизмот“, додаде Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 23:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега