Заев: Како што Свети Климент Охридски успеа, да се обединиме и да ги надминеме предизвиците

Се обратив на духовната академија на која му оддаваме голема почест на Свети Климент Охридски за неговото големо духовно - просветителско дело со кое нѐ задолжи сите и ни покажа како “на дело“ се станува и духовник и просветител.

Ова го напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

- Како што Свети Климент Охридски успеа во мисијата на неговото време, повикани сме да се обединиме и да ги надминеме предизвиците трпеливо и мудро, како што ни доликува како народ и како држава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.12.2019 - 11:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега