Заев: Историски раст на платите и пензиите

Градиме економски политики кои ја стабилизираа државата! Ова го напиша премиерот Зоран Заев на фејсбук.

- Во 2020 година, сите пензионери ќе земат над 850 денари повисока пензија. Платите на лекари специјалисти се сега покачени на 100.000 денари. На медицинските сестри платите се покачени. Платите на Армијата се покачени. Ова е историски раст на платите и пензиите. Ги враќаме парите назад кај граѓаните!, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 12:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега