Заев: Имаме опција прифатлива за двете страни

Премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата по средбата со премиерот на Грција Алексис Ципрас кажа дека во заедничкиот разговор дошле до една опција која е прифатлива за двете страни.

Заев оцени дека денеска со Ципрас имале суштествена средба на која го потврдиле тоа што претходно го договориле шефовите на дипломатиите на двете земји.

 

 

 

17.05.2018 - 16:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега