Заев и Зекири стиснаа тупаници: Без разлика на се Македонија ќе биде во ЕУ и НАТО

Пратеникот од редовите на владејачката СДСМ, Мухамед Зекири јавно порача дека и покрај БЕСА Македонија ќе успее во намерата да влезе во европското семејство.

„Без разлика на се, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили ќе успееме заедно со нашиот лидер Зоран Заев. Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ“, напиша Зекири на својот профил на Фејсбук.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 13:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега