Заев и Мицкоски открија каде ќе слават Нова Година

За Нова Година сите прават планови со кого и каде ќе слават, а за своите планови открија и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и премиерот Зоран Заев.

Лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски, на новинарите вчера им откри дека Новата 2020. година ќе ја пречека тука во Македонија во домот на другар од детството каде ќе бидат собрани како семејства.

Заев за Нова Година пак оди во Германија со сопругата и децата, исто така кај другар.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.12.2019 - 10:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега