Заев и Мицкоски на средба со Џафери пред седницата за Законот за јазиците

 

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, пред седницата во 13 часот за Законот за јазицие имаат средба со собранискиот спикер Талат Џафери, во обид да се постигне договор, пренесе Тв21.

Останува да се види дали ќе бидат отфрлени овие амандмани и директно ќе се помине на гласање.

Пред два дена премиерот Зоран Заев изјави дека оваа недела ќе биде изгласан законот, а Мицкоски побара расправа.

 

 

 

14.03.2018 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа