Заев и Ципрас се почастија со бифтек, ѓомлезе и ракија - заврши ручекот

Ручекот во Отешево заврши, а на менито се најдоа традиционални јадења како бифтек, ѓомлезе, шампињони, но и баклава, палачинки и ракија, пренесе Независен.

На маса седнаа премиерите, шефовите на дипломатиите и делегацијата. Метју Нимиц кој со години беше посредник во договорот, федерика Могерини, Хан и потсекретарката за политички прашања на Обединетите нации Розмари Ди Карло беа на ручекот.

 

 

 

 

17.06.2018 - 14:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега