Заев ги објави имињата на разрешените директори

На денешната 145-та седница на Владата, донесовме одлука за разрешување на директори и членови на УО на јавни претпријатија и државни АД. Ова го соопшти денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

- Како што најавив на прес-конференција, на денешната 145-та седница на Владата, донесовме одлука за разрешување на директори и членови на УО на јавни претпријатија и државни АД. Во прилог листата за разрешување во надлежност на Владата и листата со препораки за разрешување до министри, управни или надзорни одбори, напиша Заев.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.07.2019 - 19:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа