Заев: Економијата има се постабилен раст

Продолжува растот на бруто домашниот производ, за третиот квартал тој изнесува 3,6%! Ова го напиша премиерот Заев на Фејсбук.

- Со ова продолжуваме да докажуваме дека економијата на Северна Македонија има стабилен раст од година во година. Во државата останува уште многу простор за инвестирање, особено во човечкиот капитал, на кој ќе се посветиме идната година со развојниот буџет кој го предложивме за 2020 година, напиша тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 17:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега