Зaeв: Државните тајни не се пренесени

Од опозицијата не знаат зашто ја бараат одговорноста од мене, прво кажуваат државни тајни но испадна дека нема државни тајни, кажа премиерот Зоран Заев на вечерашното гостување на ТВ Клан.

-Јас зборувам за истите сите наши ставови кој што не само јас, туку и нашата Влада официјално се ставови на државата за кој што зборувам детално. Тоа е за мене и ако е лажно преставување од луѓе јас верувам во тој момент верувам дека зборувам со претседателот на Украина Порошенко и разговарам како претседател на пријателска земја, ние со Украина сме пријателски земји, гледате и дека канам инвеститори да дојдат, зборувам за интерграциите во НАТО, се фалам дека Меркел доаѓа тука и тн, и тн, изјави премиерот Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 21:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега