Заев: Донесена е одлука за кризна состојба, утре седница на Влада

Претседателот на Владата, Зоран Заев, за ТВ21 изјави дека донесена е одлука за воведување на кризна состојба на Управувачкиот комитет, а утре наутро ќе се одржи седница на Влада каде што ќе се потврди таа одлука. 

-Донесена е одлука за кризна состојба за 30 дена на Управувачкиот комитет, а утре сабајле во 08.30 часот ќе се одржи седница на Влада и ќе се донесе одлуката, посочил премиерот Заев за ТВ21.

 

04.08.2021 - 22:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега